Trafostanica na dječjem igralištu – načelnik Klarin zaustavlja radove
Piše: Hrvoslav Pavić
6:22 am, 7 lipnja, 2016
Piše: Hrvoslav Pavić
6:22 am, 7 lipnja, 2016
– Dogodilo se da je HEP propustio obavijestiti Općinu o početku radova, zbog čega izdajemo privremenu suspenziju odluke o pravu građenja. Općinsko Vijeće će na slijedećoj sjednici 13. lipnja odlučiti o opravdanosti iste ili pronalasku bolje lokacije. Komunalni redar izdaje nalog za privremenu obustavu radova, te ćemo Elektri iz Općine uputiti službeni dopis – rekao nam je načelnik Općine Tisno Ivan Klarin.
– Zbog velikog obima rada, odnosno čak 56 točaka dnevnog reda na posljednjoj 24. sjednici, Općinsko vijeće očito nije posvetilo dovoljno pažnje pri donošenju odluke o ovako važnom pitanju, što je donekle razumljivo uzme li se u obzir broj i značaj svih drugih odluka koje su donesene ususret turističkoj sezoni – rekao je Klarin.
Načelnik Klarin i Općinsko vijeće se zbog ove trafostanice nalaze u vrlo nezahvalnoj poziciji, jer moraju pomiriti opskrbu strujom i svijest o štetnosti zračenja. Nova trafostanica gradi se kako bi Elektra osigurala kvalitetnu opskrbu električnom energijom na Ratu, gdje su se potrošači posljednjih godina, odnosno tijekom ljetnih mjeseci žalili zbog čestih prekida u opskrbi. Stara trafostanica je dotrajala, te u njoj nema više mogućnosti ugradnje nove opreme. Rješavanje tog problema bilo je glavni cilj odluke Općinskog vijeća od 06. travnja, kada je jednoglasno odlučeno da se ovdje osnuje pravo građenja u korist Elektre. No, blizina dječjeg igrališta i utjecaj elektromagnetnog zračenja na najmlađe su tada previđeni.