LANTINA Pobjednici 11. jezerske regate su Jezerani!

0
1316
Ulazak u cilj pobjedničke gajete Emilio - kapetan Emilio Lapov Padovan, Rikardo Lapov Padovan i Antonijo Pirija Mrčo (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Jezerska gajeta Emilio pobjednica je jučerašnje  Lantine –  povijesnu pobjedu Jezeranima je donio kapetan Emilio Lapov Padovan s bratom Rikardom i  Antonijom Pirijom Mrčom u posadi.

Ovogodišnja 11. po redu Lantina okupila je 35 brodova i posada s našeg otoka i susjednih područja, od Zlarina do Biograda.  Tradicionalno, u rutu regate stalno su se ubacivali gliseri, jahte i jedrilice, no jedriličarsko natjecanje tradicijskim brodicama, smotru maritimne baštine i feštu jučer u Jezerima ništa nije moglo pokvariti.

Druga je na cilj stigla dobro znana šampionka Lantine i ostalih regata tradicionalnih drvenih brodica s murtersko-betinskom posadom Vada Godulica MU 229, a treća je Tišnjanka TI – 1 Duje Perića, koja je regatu okončala cijelih 26 sekundi prije četvrtoplasirane murterske Sirotice.

Nakon što je prije dva tjedna odjedren Đir po kanalu, regata tradicijskih barki u mjestu Ugrinić i na taj način započeo…

Objavljuje regate.com.hr – Flash BackNedjelja, 24. srpnja 2022.

 

LANTINA 2022./ 11.JEZERSKA REGATA N ALATINSKO IDRO

IME BRODA OZNAKA BRODA VRIJEME KAIĆ/GAJETA/LEUT
1 EMILIO TI 183 698 16:42:38 G
2 GODULICA MU 229 16:43:12 G
3 TIŠNJANKA TI-1 16:46:18 G
4 SIROTICA MU 48 T 16:46:44 G
5 ILIKA MU 58T 16:49:20 G
6 PR 258 16:49:43 G
7 MU -388 16:50:30 G
8 MU -777 16:52:20 G
9 MU-1700 16:52:50 G
10 MU 612 16:52:55 G
11 TI 777  16:55:08 G
12 MU 1054 16:55:27 G
13 ŠIMICA MU 31 16:58:52 G
14 MU1913 16:59:48
15 BEDA 17:00:25
16 ZADRUGARKA MU 673 17:00:41 G
17 BALEGARKA TI 1685 17:03:11 G
18 NORKA TI 784 17:08:18 G
19 ŠB 4166 17:14:36 L
20 BOŽO PETRANOV 17:16:25 G
21 ŠB 6742 17:18:44 G
22 MU (SVITLO PLAVA) 830 17:19:19 G
23 BG 17:20:30 G
24 MU 85 17:22:42 L
25 MU 162842 17:22:36 G
26 BG4786 17:23:31 G
27 MU1 17:24:26 G
28 MU 8 17:25:08 G
29 MU 85 17:29:07 L
30 VD 1227 17:29:46 L
31 VD 250 17:31:22 G
32 DUMINA ZD 13109 DNF (UPALIA MOTOR) G
33 ĐURĐA 17:42:32 K
34 JARAM ŠB 6285 17:52:00 K
35 LAPOVICA 18:00:00 G
36

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here