IZBORI HDZ predstavio tim za Općinu Tisno – predvode žene i mladi

0
5470
Kandidati HDZ-a za Općinsko vijeće, načelnika i zamjenika načelnika Općine Tisno (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

U prostorijama Hrvatske demokratske zajednice u Šibeniku danas su predstavljeni kandidati s kojima stranka ide na lokalne izbore u Općini Tisno. Kandidatkinja za HDZ-a za načelnicu Općine Tisno ponovno je Jelena Obratov, a za njenu  zamjenicu kandidira se Marinka Fržop.

Jelena Obratov bit će i nositeljica i prva na listi HDZ-a za Općinsko vijeće Tisno, drugi je Luka Jakovčev, drugi je Daniel Crvelin, a treći Mario Vodanov. Cijelu listu za sada HDZ nije predstavio, ali Jelena Obratov, kao predsjednica Općinskog odbora HDZ-a općine Tisno, rekla je na današnjoj konferenciji za novinare da će lista na ovim izborima izgledati drugačije nego su izgledale prijašnje: Na njoj će biti zadovoljena kvota žena i prevladavat će mladi ljudi. Najmlađi su studenti, a najstariji kandidat, tj. kandidatkinja, ima 50 godina.

Marinka Fržop, Jelena Obratov i Luka Jakovčev (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

– Imali smo jednoglasnu potporu Općinskog odbora HDZ-a, kojeg sačinjavaju većinom muškarci, i čast nam je i zadovoljstvo i velika odgovornost što su pružili potporu nama dvjema ženama. U sklopu ovog predstavljanja želimo krenuti s našom afirmativnom kampanjom gdje se mislimo predstavljati u smislu našeg programa, a on prije svega podrazumijeva uključivanje naših mladih kolega. S obzirom da nam se program bazira na tome što više mladih ostane i zadrži se u Općini Tisno, tako smo i na ovim izborima dali najveću priliku upravo njima. Zato su danas s mladi ljudi koji će zajedno sa mnom koja sam prva na listi imati najveću priliku ući u Općinsko vijeće. Poanta je to priče o mladima, prvenstveno ako ih želimo zadržati, trebamo im dati i odgovornost da donose najvažniije odluke u našoj općini – rekla je Obratov predstavljajući Luku Jakovčeva, Daniela Crvelina i Maria Vodanova kao ljude koji, zajedno s njom, na izborima 21. svibnja sigurno ulaze u Općinsko vijeće Tisnog.

Kandidatkinja HDZ-a za načelnicu Općine Tisno Jelena Obratov (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Obratov je naglasila kako HDZ Općine Tisno kroz svoj program nastoji sagledati gospodarsku i društvenu situaciju, upozoriti na probleme, ali ići s optimizmom naprijed.

– Što se tiče trenutnih problema koje smo prepoznali u našoj općini i nastojali ih kroz program riješiti, to je prije svega što naši mladi, osim općinskih institucija i općinskih ureda, nemaju gdje pronaći stalan posao tijekom cijele godine. Smatramo da iz tog razloga trebamo prije svega raditi na ostvarenju gospodarske zone u Dubravi, gdje bi mladi ljudi mogli pronaći radno mjesto i izvan turističke sezone, te na subvencioniranju samozapošljavanja tih istih mladih ljudi – rekla je Obratov, najavljujući kako će kroz čitavo vrijeme kampanje govoriti o konkretnim projektima.

Konferencija za novinare HDZ-a (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Rekla je da ne osporava činjenicu da su izgrađene lijepe rive i šetnice kroz općinu Tisno, ali da smatra kako one nisu privedene svrsi.

– Potrošili smo popriličan iznos novca da bi ih izgradili, ali nastavak priče treba svakako biti izgradnja što većeg broja vezova, u smislu pontona, gatova od Tisnog do Betine te njihova organizacija i naplata. Što se tiče našeg turizma, veliku potporu dajemo festivalskom turizmu. Nemamo ništa protiv njega, dapače, želimo nastaviti u tom smjeru. Međutim, smatramo da treba razvijati i druge vidove turizma, širiti turističku ponudu u smislu sportskog turizma, prije svega, za što smatramo da smo idealna destinacija kako za razvoj veslačkog, biciklističkog, jedriličarskog turizma u predsezoni i posezoni – rekla je Obratov.

Marinka Fržop, Jelena Obratov i Luka Jakovčev (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Od konkretnih komunalnih programa HDZ-a istaknula je društveni dom u Jezerima, za kojeg drži da treba urediti iznutra zajedno s pripadajućim trgom, uređenje ulaza u Tisno, u Betini širenje luke, izgradnju lukobrana i gatova, povezivanje sa šetnicom na Kapelici, u Dubravi poduzetničku zonu, kao i rješavanje vodoopskrbe i opskrbe električnom energijom, a za Dazlinu uređenje poljskih i tematskih puteva te lovačkog doma.

Također, smatra da treba riješiti i problem dugoročne održivosti općinskog proračuna.

– Problem koji smo primijetili kod općinskog proračuna i financiaranja Općine Tisno je, naime, to što se proračun puni prvenstveno prihodima od legalizacije nekretnina i prihodima prodaje zemljišta na Jazini. Ponašamo se kao da su ti prihodi vječni, iako znamo da su kratkotrajni i kratkog daha. Smatramo da je potrebno konsolidirati općinske financije, napraviti dugoročni plan financiranja općinskih poslova – rekla je Obratov.

Marinka Fržop (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Zamjenica Jelene Obratov je Marinka Fržop, anesteziološka tehničarka koja stiže iz Betine. Ovom prilikom istaknula je kako se kroz njeno mjesto mogu sagledati i problemi ostalih mjesta u Općini.

– To je da smo kratkoročno prepoznatljivi u toku turističke sezone kao turistička destinacija, ali daleko smo od destinacije u kojoj bi naši mladi mogli živjeti i osigurati sebi egzistenciju. Smatram da oni to žele jednako kao i mi i da je na nama zadatak i odgovornost da im osiguramo dugoročne uvjete da bi mogli ostati živjeti tamo gdje su rođeni. Komunicirat ćemo s ljudima, nećemo ići protiv mišljenja većine, jer nitko od nas ne ostaje zauvjek na vlasti.  Kad tad se svi vraćamo živjeti u svoju zajednicu, a ja bi se osobno voljela vratiti uzdignute glave – rekla je Fržop.

Luka Jakovčev (Foto: Rudinapress/H. Pavić)

Luka Jakovčev je kazao da on i njegovi drugi mladi kolege na listi HDZ-a nemaju nikakve ambicije osim doprinijeti zajednici. – Nikakve prikrivene želje za nečim drugim nemamo, osim što slijedimo naše srce imamo želje za promjenom. Vjerujemo da ćemo uz pomoć starijih i iskusnijih članova u vidu Jelene i Marinke uspjeti nešto promijeniti i doprinijeti našoj općini – rekao je Jakovčev.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here